Použít tampon je jistější

Při sportování či návštěvě bazénu se doporučuje používání tampónů. Žena bude mít větší volnost pohybu. A do bazénu se s vložkou samozřejmě jít nedá. Mnohé ženy si ale první dny menstruace, kdy je krvácení nejsilnější, sportování jakéhokoliv druhu odpustí. Mohou je trápit bolestivé menstruační křeče, mohou pociťovat bolest břicha, zad, nohou, ale i hlavy.

Současné poznatky však hovoří o tom, že právě cvičení může ženám pomoci od menstruačních bolestí. Jedná se o cvičení, při kterém se zadýcháte, a vaše srdce bude rychleji pracovat. Vaše tělo začne během takového cvičení uvolňovat endorfiny, které působí proti chemikáliím způsobujícím křeče během menstruace.

Při infekci se bazénu vyhněte

Návštěva bazénu je individuální záležitostí každé ženy. Řada žen se v době menstruace necítí na to vstupovat do bazénu. Pokud žena často trpí různými infekcemi, v době své periody by se koupat určitě neměla. Prostředí v pochvě je normálně kyselé, ale díky menstruační krvi se stává zásaditým.

V tomto prostředí se pak daří bakteriím, které mohou infekce způsobovat. A koupání v různých rybnících a přehradách už vůbec není vhodné. Samozřejmostí je pak okamžitá výměna mokrých plavek a tampónu po koupání. Delší pobyt v mokrých plavkách může být rizikový vzhledem k rozvoji různých infekcí.

A jaké zkušenosti mají naše čtenářky?

Zeptali jsme se našich čtenářek, jak vidí cvičení a plavání při menstruaci ony. Jaký je váš názor? Diskutujte!

Petra:Do bazénu jsem šla s menstruací jen jednou. Chodila jsem s dcerou na plavání kojenců a batolat a nějaké moje zdůvodnění, že se mi nechce do vody, protože menstruuji, nikoho nezajímalo. Ale bylo to poprvé a naposledy. Tampón jsem použila asi třikrát v životě, nikdy mi to nebylo příjemné, vždy jsem ho cítila (pravděpodobně jsem ho špatně zavedla).
Co se týče cvičení, v tom problém nevidím. Zvláště ve svižné chůzi. I když se během intenzivního pohybu spouští krev ještě více, takže mám větší potřebu sprchování a většího počtu vložek. Problém byl také v mládí s bolestmi při prvních dnech menstruace, to jsem určitě na žádné cvičení neměla ani pomyšlení.

Lucie: Během menstruace jsem chodívala do bazénu s použitím tamponu. Neměla jsem žádný problém. Podotýkám, že jsem netrpívala záněty v ženských partiích, přesto bych se asi v tento čas nešla koupat někam do rybníka. Ve sportování nevidím problém, pokud se cítím dobře, proč ne. Naše tělocvikářka dokonce tvrdila, že při menstruaci mají některé ženy lepší výkony.

Kamila: Myslím si, že pokud pro dotyčnou menstruace není překážkou, tak není důvod v této době nesportovat. Když jsem byla mladší a bez dětí, tak mi to nedělalo problém a sportovala jsem. Dnes mám ale dvě malé děti a na sport nějak není čas nebo spíš síla. Do bazénu bych já osobně v té době moc nechodila.

Komentáře

Josaph Manrty27 Oct 2019

" Commodo est luctus eget. Proin in nunc laoreet justo volutpat blandit enim. Sem felis, ullamcorper vel aliquam non, varius eget justo. Duis quis nunc tellus sollicitudin mauris. "

Přidat kometář