Spálení vybledne do opálení

Spálení je spálení a rozhodně vašemu zdraví škodí a není to pouze přechodná fáze, předtím než se opálíte. Tím, že necháte vyblednout spálení, si způsobíte zbytečné poškození pokožky, zarudnutí, případně se oloupete, ale rozhodně tím nepřispějete k nádhernému vzhledu opálení. Naopak můžete tak zvýšit riziko rakoviny kůže a přispět k jejímu předčasnému stárnutí. Používejte raději ochranný krém, a pokud se spálíte snadno, nebojte se namazat krémem s vyšším faktorem. Spálení je nepříjemná záležitost, a když už k němu dojde, dopřejte své pokožce regeneraci a nevystavujte ji nadále slunci.

Slaná voda léčí rány

Tento mýtus je hodně rozšířený a mnozí z nás ho už slyšeli jako malí. Opak je pravdou, moře, obzvlášť v turistických letoviscích, jsou plná bakterií, které mohou právě prostřednictvím rány vstoupit do vašeho těla a zanítit se. Nejenže slaná voda nepomáhá ránu vyléčit, ani ji v ní pořádně nevyčistíte. K omytí rány raději použijte vodu z kohoutku a dezinfekci.

Vždy počkejte alespoň půl hodiny po jídle, než opět vlezete do vody

Tuto větu říkají matky dětem, které se hned po obědě ženou zpátky do vody. Neexistuje žádný důkaz, že plný žaludek by zvyšoval riziko křečí v břiše, nebo dokonce utopení. Samozřejmě záleží na tom, co děti ve vodě dělají. Pokud si pouze klidně hrají, není nutné je omezovat. Plávání s plným žaludkem možná není příliš pohodlné, ale rozhodně to nemá vliv na celkové zdraví.

Žabky jsou ta nejlepší obuv na léto

Žabky patří k obuvi, které chybí dostatečná opora pro klenbu nohy, naopak zatěžují neúměrně prsty a přední část nohy. Pokud jste zvyklí je nosit po celé léto, zaděláváte si na poškození nervů, bolest v patě, zánět šlachy a nataženou klenbu. Patří-li žabky mezi vaši oblíbenou obuv, zvolte alespoň takové, které mají ortopedickou pevnou podrážku, v jiném případě zvolte raději pohodlnější sandále s řemínky, které jsou pro nohu zdravější alternativou.

V létě se stačí namočit v bazéně místo sprchy

Uvědomte si toto, většina lidí, kteří vlezou do vody, se předtím neosprchují a ve vodě tak můžete najít stopy chemikálií z kosmetiky a pot. Mix těchto látek může způsobovat průjem, ušní infekci nebo vyrážku. Na rozdíl od toho, sprchování zbaví vaše tělo nečistot a sníží riziko následných onemocnění.

Komentáře

Josaph Manrty27 Oct 2019

" Commodo est luctus eget. Proin in nunc laoreet justo volutpat blandit enim. Sem felis, ullamcorper vel aliquam non, varius eget justo. Duis quis nunc tellus sollicitudin mauris. "

Přidat kometář